KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 IçIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 için Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 için Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız hasımı pas, kibar eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara dönüştürebilir. Fakat imdi endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve metal işçiliği cenkçiları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu ilimlı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, icraatına, güvenlik hususlarına ve çeşitli maden yüzeylerde yakıcı pas giderme muhtevain yarar adımlara odaklanarak mesafeştırmaktadır.

Silahınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Sanayi Kimyasalları tarafından vüruttirilen yoğun pas sökücü solventtir. Kuvvetli ve çelik yüzeylerdeki pasla savaş derunin özel olarak formüle edilmiştir. Ancak Özkimsan'ın ürün hakkında marifet verirken Asayiş Bilgelik Formuna (SDS) başvurmasının yaşamsal ögönen taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi birlikteşimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli kullanma prosedürleri hakkında kapsamlı detaylar sunar. SDS üste OK-151'in sınırlı yüzeylerde yahut sert ve çeliğin taliı nöbet başka metallerle kullanmaına ilişikli sınırlamaları da belirtecektir.

Illet Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama veya daldırma üzere vesair infaz yöntemlerine nazaran çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Aplikasyon: Püskürtme kellelığı, etkilenmeyen yüzeylerle ulaşımı en aza indirerek makul paslanmış alanlara duyarlı tatbik örgülmasına imkân teşhisr.
Gürlük: Püskürtme, daha geniş yüzey alanlarını kaplamak kucakin elan hızlı ve daha orantılı bir yöntemdir.
Yeni baştan Kılgı Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine tekrar aplikasyon, bir sprey şmeseleesiyle zahmetsiz hale gelir.
Elgin Açılara Ulaşır: Sprey, fırçhale erişilmesi zor olabilecek büküç ve yarıklara ulaşabilir.
Harbe Tedbir: Püskürtme Öncesi Kök Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce lüzumlu aletlere malik başüstüneğunuzdan tehlikesiz olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen ters kimyasallar derunerir. Her dakika eldiven, gzat, alakadar kimyasallara elverişli solunum çeyizı ve koruyucu kıyafet gibi yarar Zatî Koruyucu Ekipman (KKD) kullanın.
Çkızılışma Düzlükı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek dâhilin âlâ havalandırılan bir düzlük seçin. Mümkünse yalınlık havada çalışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı kez sıçramasından savunmak derunin plastik örtü yahut damla bezler kucak.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme konulemini engelleyebilecek her türlü kir, gres yahut evetğı izale etmek sinein yüzeyi yağ giderici veya sabun ve akarsu ile temizleyin. Yüzeyin baştan aşağı kurumasını bekleyin.
Test (İsteğe bağlı): Özellikle zikıymet yüzeyler dâhilin veya malzeme uyumluluğundan tehlikesiz olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi kıymetlendirmek sinein OK-151'i göze çarpmayan bir alanda test etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Rast Sprey Şteamülesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme temellığıyla baş başa gelmese bile, optimum tatbik midein kimyasallara dayanıklı bir sprey şmeseleesi kullanabilirsiniz. Sprey şalışverişesi seçer şu faktörleri oda önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı evetğundan mualla yoğunluklu polietilen (HDPE) şfiileyi tercih edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, pratik sırasında daha hayır arama sağlamlar.
Kapasite: Eldeki projeye yaraşıklı bir şdavranışe boyutu seçin.
Püskürtme Zanaatı: OK-151'i Istimal etmek İçin Kadem Adım Kılavuz

OK-151'in püskürtme aksiyonleminin dökümü adida mevdutir:

Tedbir: KKD'nizi, sprey şişesini (üretici tarafından zıt belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve lüzumlu bekâret araçlarını toplayın. Amelî havalandırmayı esenlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Yerı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santimetre (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana muhik yönlendirin.
Mebzul Bir Kaplama Uygulayın: Paslı bölgeye sıkıca ve tay bir kesilme OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen süre süresince sihrini göstermesine onay verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine bandajlı olarak değmaslahatebilir.
Karıştırma (İsteğe Ilişkilı): İnatçı pas için, çözeltinin bir müddet beklemesine izin verdikten sonra yüzeyi yeğniçe çalkalamak için ötümsüz bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçacıklarının gevşemesine yardımcı mümkün.
Nötralizasyon (İsteğe bağlı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi veya ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu elan ziyade korozyonun önlenmesine yardımcı evet.

Report this page